Usernoise v4.0.1 - en to sv translation catalogue (56 entries)

en: Short summary
sv: Kort sammanfattning

en: Add new
sv: Lägg till ny

en: Add new feedback
sv: Lägg till ny feedback

en: View feedback
sv: Se feedback

en: New feedback
sv: Ny feedback

en: Search feedback
sv: Sök feedback

en: Feedback not found
sv: Feedback hittades inte

en: Feedback not found in Trash
sv: Feedback hittades inte i Papperskorgen

en: Feedback left by users using a form in a lightbox
sv: Feedback lämnat av användare i ett formulär i en lightbox

en: Please enter a summary.
sv: Var god skriv sammanfattning

en: Please enter the feedback.
sv: Var god lämna feedback

en: Please enter a valid email address.
sv: Var god lämna en giltig e-postadress

en: or
sv: eller

en: Submit feedback
sv: Skicka feedback

en: Please tell us what do you think, any kind of feedback is highly appreciated.
sv: Vänligen berätta vad du tycker, vi uppskattar alla former av feedback.

en: Settings
sv: Inställningar

en: Type
sv: Typ

en: All feedback types
sv: Alla feedbacktyper

en: Usernoise settings
sv: Usernoiseinställningar

en: General
sv: Allmänt

en: Button
sv: Knapp

en: Background color
sv: Bakgrundsfärg

en: Text color
sv: Textfärg

en: Left
sv: Vänster

en: Right
sv: Höger

en: Top
sv: Längst upp

en: Bottom
sv: Längst ner

en: Position
sv: Plats

en: Ask for a summary
sv: Be om sammanfattning

en: Ask for an email
sv: Be om e-postadress

en: General Options
sv: Allmäna inställningar

en: Select a Color
sv: Välj en färg

en: by
sv: av

en: View all feedback
sv: Se all feedback

en: No new feedback now.
sv: Ingen ny feedback

en: Publish
sv: Publicera

en: Feedback was marked as reviewed
sv: Feedbacken märktes som genomgången

en: Author
sv: Författare

en: Idea
sv: Förslag

en: Question
sv: Fråga

en: Praise
sv: Beröm

en: Subject
sv: Ämne

en: Send
sv: Skicka

en: M j, Y @ G:i
sv: Y.m.d @ H:i:s

en: Sent on: <b>%1$s</b>
sv: Skickat: <b>%1$s</b>

en: Delete Permanently
sv: Radera permanent

en: Move to Trash
sv: Lägg i Papperskorgen

en: Update
sv: Uppdatera

en: Notification emails will be sent to: <a href="mailto:%s">%s</a>
sv: Notifikationer skickas till: <a href="mailto:%s">%s</a>

en: (you can change it at <a href="%s">%s</a> page).
sv: (du kan byta på <a href="%s">%s</a> sidan).

en: New %s submitted at %s
sv: Ny %s har skickats via %s

en: Please provide some settings fields when creating an options framework instance
sv: Vänligen ange några inställningsfält när du skapar en instans i inställningsramverket.

en: Save Options
sv: Spara inställningar

en: Restore Defaults
sv: Återställ ursprungsinställningarna

en: Click OK to reset. All the settings will be reset to defaults!
sv: Klicka OK för att återställa. Alla inställningarna kommer att återgå till ursprungsinställningarna!

en: Upgrade to WordPress 3.3 or later to enable WYSIWYG editor
sv: Uppgradera till WordPress 3.3 eller senare för att aktivera WYSIWYG editorn.
