Usernoise v4.0.1 - en to ro translation catalogue (66 entries)

en: Usernoise %s
ro: Feedback %s

en: Settings
ro: Setări

en: New feedback
ro: Feedback nou

en: by
ro: de

en: View all feedback
ro: Toate feedback-urile

en: No new feedback now.
ro: Niciun feedback

en: Publish
ro: Publică

en: Feedback was marked as reviewed
ro: Feedback-ul a fost marcat ca și revizuit

en: Author
ro: Autor

en: Type
ro: Tip

en: All feedback types
ro: Toate tipurile de feedback

en: Usernoise settings
ro: Setările Usernoise

en: Left
ro: Stânga

en: Right
ro: Dreapta

en: Top
ro: Sus

en: Bottom
ro: Jos

en: Disable on mobile devices
ro: Dezactivează pentru telefoanele mobile

en: Button
ro: Buton

en: Position
ro: Poziție

en: Text color
ro: Culoarea textului

en: Background color
ro: Culoare de fundal

en: Form
ro: Formă

en: Please tell us what do you think, any kind of feedback is highly appreciated.
ro: Vă rugăm să ne spuneţi ce credeţi, orice fel de feedback este foarte apreciat.

en: Ask for feedback type
ro: Afișează tipurile feedback-ului

en: Ask for a summary
ro: Afișează câmpul pentru rezumat

en: Ask for an email
ro: Afișează câmpul pentru email

en: Submit feedback
ro: Trimite feedback-ul

en: Notifications
ro: Notificări

en: New feedback received admin notification
ro: Notificarea administratorului la un feedback nou

en: Enable
ro: Activează

en: Notification emails will be sent to: <a href="mailto:%s">%s</a>
ro: Email-urile de notificare vor fi trimise la adresa: <a href="mailto:%s">%s</a>

en: (you can change it at <a href="%s">%s</a> page).
ro: (se poate schimba de la pagina <a href="%s">%s</a>).

en: General Options
ro: Opțiuni Generale

en: Notifications do not work right?
ro: Notificările nu funcționeză?

en: Status:
ro: Stare:

en: Sent on: <b>%1$s</b>
ro: Trimis la: <b>%1$s</b>

en: Delete Permanently
ro: Șterge definitiv

en: Move to Trash
ro: Mută la gunoi

en: Update
ro: Actualizează

en: Subject
ro: Subiect

en: Send
ro: Trimite

en: Close
ro: Închide

en: Idea
ro: Idee

en: Problem
ro: Problemă

en: Question
ro: Întrebare

en: Praise
ro: Laudă

en: Short summary
ro: Rezumat scurt

en: Add new
ro: Adaugă nou

en: Add new feedback
ro: Adaugă feedback nou

en: View feedback
ro: Vizualizează feedback

en: Search feedback
ro: Caută feedback

en: Feedback not found
ro: Feedback-ul nu a fost găsit

en: Feedback not found in Trash
ro: Feedback-ul nu a fost găsit în coşul de gunoi

en: Feedback left by users using a form in a lightbox
ro: Feedback-ul lăsat de utilizatorii care folosesc forma într-un lightbox

en: Please enter a summary.
ro: Vă rugăm să introduceţi un rezumat.

en: Please enter the feedback.
ro: Vă rugăm să introduceţi o părere.

en: Please enter a valid email address.
ro: Vă rugăm să introduceţi o adresă de email validă.

en: New %s submitted at %s
ro: Un nou %s a fost trimis la %s

en: or
ro: sau

en: Please provide some settings fields when creating an options framework instance
ro: Vă rugăm să furnizaţi anumite câmpuri atunci când creați o instanță de framework

en: This page requires JavaScript to be enabled in your browser. Please enable JavaScript.
ro: Această pagină necesită JavaScript pentru a fi activat în browser-ul dumneavoastră. Vă rugăm activați JavaScript.

en: Save Options
ro: Salvează Opțiunile

en: Restore Defaults
ro: Restaurează Setările Implicite

en: Click OK to reset. All the settings will be reset to defaults!
ro: Faceți click pe OK pentru a reseta. Toate setările vor fi resetate la valorile implicite!

en: Select a Color
ro: Selectează o Culoare

en: Upgrade to WordPress 3.3 or later to enable WYSIWYG editor
ro: Faceți upgrade la WordPress 3.3 sau la o versiune mai nouă pentru a activa editorul WYSIWYG
