Usernoise v4.0.1 - en to pt translation catalogue (39 entries)

en: Add new
pt: Adicionar nova

en: Add new feedback
pt: Adicionar nova mensagem

en: All feedback types
pt: Todo o tipo de mensagens

en: Ask for a summary
pt: Pedir sumário

en: Ask for an email
pt: Pedir email

en: Author
pt: Autor

en: Background color
pt: Côr de fundo

en: Button
pt: Botão

en: Delete Permanently
pt: Apagar

en: Feedback left by users using a form in a lightbox
pt: Mensagem enviada por utilizadores usando um formulário numa lightbox

en: Feedback not found
pt: Mensagem não encontrada

en: Feedback not found in Trash
pt: Mensagem não encontrada no Lixo

en: General
pt: Geral

en: Idea
pt: Ideia

en: Move to Trash
pt: Enviar para o Lixo

en: New feedback
pt: Nova mensagem

en: Please enter a summary.
pt: Por favor, introduza o sumário

en: Please enter a valid email address.
pt: Por favor, introduza um email válido

en: Please enter the feedback.
pt: Por favor, introduza a mensagem

en: Please tell us what do you think, any kind of feedback is highly appreciated.
pt: Por favor, diga-nos o que pensa, agradecemos qualquer tipo de mensagem

en: Praise
pt: Louvor

en: Problem
pt: Problema

en: Publish
pt: Publicar

en: Question
pt: Pergunta

en: Search feedback
pt: Pesquisar mensagens

en: Select a Color
pt: Seleccione a côr

en: Sent on: <b>%1$s</b>
pt: Enviada em: <b>%1$s</b>

en: Short summary
pt: Sumário

en: Status:
pt: Estado:

en: Submit feedback
pt: Enviar mensagem

en: Text
pt: Texto

en: Text color
pt: Côr do texto

en: Type
pt: Tipo

en: Update
pt: Actualizar

en: Usernoise settings
pt: Configurações Usernoise

en: View feedback
pt: Ver mensagens

[ctx: admin]
en: Feedback
pt: Mensagem

[ctx: button]
en: Feedback
pt: Mensagem

en: feedback
pt: mensagem
