Usernoise v4.0.1 - en to pt translation catalogue (58 entries)

en: Feedback
pt: Comentário

en: Settings
pt: Configuração

en: Idea
pt: Idéia

en: Problem
pt: Problema

en: Question
pt: Dúvida

en: Praise
pt: Elogio

en: Short summary
pt: Resumo

en: Status:
pt: Situação

en: M j, Y @ G:i
pt: j de M de Y @ G:i

en: Sent on: <b>%1$s</b>
pt: Enviado em: <b>%1$s</b>

en: Delete Permanently
pt: Apagado

en: Move to Trash
pt: Mover para lixeira

en: Publish
pt: Publicar

en: Update
pt: Atualizar

en: Subject
pt: Assunto

en: Send
pt: Enviar

en: or
pt: ou

en: Submit feedback
pt: Enviar comentário

en: Please tell us what do you think, any kind of feedback is highly appreciated.
pt: O que você esta pensando? Qualquer comentário será apreciado.Obrigado.

[ctx: admin]
en: Feedback
pt: Comentário

en: Add new
pt: Adicionar novo

en: Add new feedback
pt: Adicionar novo comentário

en: View feedback
pt: Visualizar comentário

en: New feedback
pt: Novo comentário

en: Search feedback
pt: Buscar comentário

en: Feedback not found
pt: Comentário não encontrado

en: Feedback not found in Trash
pt: Comentário não encontrado no lixo

en: Feedback left by users using a form in a lightbox
pt: Comentário deixado por usuários usando um formulário

en: Please enter a summary.
pt: Por favor escreva um resumo

en: Please enter the feedback.
pt: Por favor escreva um comentário

en: Please enter a valid email address.
pt: Por favor informe um endereço de e-mail válido

en: feedback
pt: Comentário

en: New %s submitted at %s
pt: Novo %s enviado as %s

[ctx: button]
en: Feedback
pt: Comentário

en: Usernoise settings
pt: Configurar Usernoise

en: General
pt: Geral

en: Button
pt: Botão

en: Background color
pt: Cor de fundo

en: Text
pt: Texto

en: Text color
pt: Cor do texto

en: Left
pt: Esquerda

en: Right
pt: Direita

en: Top
pt: Acima

en: Bottom
pt: Abaixo

en: Position
pt: Posição

en: Ask for a summary
pt: Pedir um sumário

en: Ask for an email
pt: Pedir um e-mail

en: Notification emails will be sent to: <a href="mailto:%s">%s</a>
pt: Email de notificação serão enviados para: <a href="mailto:%s">%s</a>

en: (you can change it at <a href="%s">%s</a> page).
pt: (você pode mudar isto na página <a href="%s">%s</a> ).

en: General Options
pt: Opções gerais

en: Select a Color
pt: Selecione uma cor

en: Feedback was marked as reviewed
pt: Comentário foi marcado como revisado

en: Author
pt: Autor

en: Type
pt: Tipo

en: All feedback types
pt: Todos os tipos de comentários

en: by
pt: por

en: View all feedback
pt: Visualizar todos os comentários

en: No new feedback now.
pt: Sem novo comentário por hora.
