Usernoise v4.0.1 - en to it translation catalogue (51 entries)

en: Short summary
it: Breve riassunto

[ctx: admin]
en: Feedback
it: Feeback

en: Add new
it: Aggiungi nuovo

en: Add new feedback
it: Aggiungi nuovo feedback

en: View feedback
it: Vedi feedback

en: New feedback
it: Nuovo feedback

en: Search feedback
it: Ricerca feedback

en: Feedback not found
it: Feedback non trovato

en: Feedback not found in Trash
it: Feedback non trovato nel cestino

en: Feedback left by users using a form in a lightbox
it: Commenti lasciati dagli utenti utilizzando un modulo in un lightbox

en: Please enter a summary.
it: Inserisci un riassunto.

en: Please enter the feedback.
it: Inserisci il feedback.

en: Please enter a valid email address.
it: Inserisci un indirizzo e-mail valido.

en: or
it: o

en: Submit feedback
it: Invia feedback

en: Please tell us what do you think, any kind of feedback is highly appreciated.
it: Diteci cosa ne pensate, qualsiasi tipo di feedback è molto apprezzato.

en: Settings
it: Impostazioni

en: Type
it: Tipo

en: All feedback types
it: Tutti i tipi di feedback

en: Usernoise settings
it: Impostazioni Usernoise

en: General
it: Generale

en: Button
it: Pulsante

en: Background color
it: Colore di sfondo

en: Text
it: Testo

en: Text color
it: Colore del testo

en: Left
it: Sinistra

en: Right
it: Destra

en: Top
it: Cima

en: Bottom
it: Fondo

en: Position
it: Posizione

en: Ask for a summary
it: Richiesta di un riassunto

en: Ask for an email
it: Richiesta di una e-mail

en: General Options
it: Opzioni generali

en: Select a Color
it: Seleziona un colore

en: by
it: da

en: View all feedback
it: Vedi tutti i feedback

en: No new feedback now.
it: Nessun nuovo feedback.

en: Publish
it: Pubblica

en: Feedback was marked as reviewed
it: Feedback contrassegnato come recensione

en: Author
it: Autore

en: Question
it: Domanda

en: Problem
it: Problema

en: Praise
it: Richiesta

en: Subject
it: Oggetto

en: Send
it: Invia

en: Status:
it: Stato:

en: M j, Y @ G:i
it: j M Y @ G:i

en: Sent on: <b>%1$s</b>
it: Inviato a: <b>%1$s</b>

en: Delete Permanently
it: Cancellato definitivamente

en: Move to Trash
it: Sposta nel cestino

en: Update
it: Aggiorna
